Meslek Yüksekokulumuz Akademik Kurul Toplantısında Başarılı Akademisyenlere Teşekkür

Meslek Yüksekokulumuz 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı  Mehmet Akif Ersoy dersliklerinde gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında akademik teşvik puanı 30 ve üzeri olan akademisyenlere teşekkür hediyeleri takdim edildi. Pandemi tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevad SELAM, Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M. Eşref ALKIŞ, müdür yardımcıları, bölüm başkanları ve akademik personel katılım sağladı.

Meslek Yüksekokulumuz Müdürü M. Eşref ALKIŞ’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, geçtiğimiz dönem süresince gerçekleştirilen akademik çalışmaların ve etkinliklerin yanı sıra bahar dönemine yönelik hedefler de ele alındı. Güz döneminde uzaktan eğitimle verilen derslerde karşılaşılan bazı problemlere değinen Dr. Öğr. Üyesi ALKIŞ, bu dönem daha verimli bir uzaktan eğitim faaliyetinin gerçekleşmesini beklediklerini belirtti. Toplantıda eğitim programları başta olmak üzere Meslek Yüksekokulumuzun kalite kurulu programları, bologna süreci ve teknik konular görüşüldü. Eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik-idari işleyişe yönelik akademisyenlerle fikir alışverişinde bulunan Dr. Öğr. Üyesi ALKIŞ,  kurumsal çaba ve durum değerlendirmesinin yanı sıra akademik teşvik puanı 30 ve üzerinde olan akademisyenlere teşekkür hediyelerini takdim etmek üzere sözü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevad SELAM’a bıraktı.

Meslek Yüksekokulumuz Akademik Kurul Toplantısında konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevad SELAM, “Muş Alparslan Üniversitesi 2007 yılından bugüne geçen sürede bilimsel anlamda, akademik personel sayısında ve teknik anlamda çok yol kat etti. Gerek akademisyenlerimiz ile gerekse idari personelimiz ile Üniversitemizin bugün bulunduğu konuma gelmesinde hep birlikte çok çalıştık. Muş Alparslan Üniversitesi olarak her zaman gelişmeye açık, bilimsel çerçevede başarılar elde eden bir üniversiteyiz. Üniversitemizin gelişen imkanları dahilinde, öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim alması için sürekli araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda akademik çalışmaları ile Üniversitemizin bilimsel çalışmalarına katkı sunan siz kıymetli akademisyenlerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Toplantı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevad SELAM’ın akademik teşvik puanı 30 ve üzeri olan akademisyenlere teşekkür hediyeleri takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.