Programlar

1.Organik Tarım Programı

1.1.Tarihçe

Organik Tarım Programı 2012 yılında öğrenci alımı ile faaliyete geçmiştir.

1.2. Kazanılan Derece
Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tekniker unvanını almaktadırlar.

1.3.Kabul Koşulları
Organik Tarım Programı Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre öğrenci kabulü yapmaktadır.

1.4.Üst Kademeye Geçiş
Organik Tarım Programını başarı ile bitirenler ÖSYM ‘nin yaptığı DGS sınavı ile (Bahçe Bitkileri, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Organik Tarım İşletmeciliği, Bitki Koruma, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Biyosistem Mühendisliği, Tarla Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Tarım Ekonomisi, Zootekni, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme gibi) Lisans programlarına geçebilir.

1.5.Mezuniyet Koşulları
Mezuniyet Koşulları Öğrencinin mezun olabilmesi için 4 yarıyıl sürecinde verilen tüm derslerde başarılı olması ve AGNO’nın 2’nin üzerinde olması gereklidir. Ayrıca öğrencinin 36 iş günü Mesleki Stajını yapmış ve kabul olmuş olması gerekir.

1.6.İstihdam Olanakları
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda, Organik tarım yetiştiriciliği yapan özel çiftliklerde organik ürünlerin kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarında ve çiftçi örgütlerinde tekniker olarak çalışabilmektedirler

1.7.Ölçme ve Değerlendirme
Öğrenciye her yarıyılda Yarıyıl İçi, Yarıyıl Sonu  ve Bütünleme Sınavı olmak üzere 3 sınav hakkı verilir. Öğrencinin Başarısı Bağıl Değerlendirme Sistemine göre değerlendirilir.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle bu programa öğrenci alımı durdurulmuştur.

 

Comments are closed