Programlar

1.Otomotiv Teknolojisi Programı

1.1.Tarihçe

Otomotiv Teknolojisi Programı 2012 yılından itibaren öğrenci almaktadır.

1.2. Kazanılan Derece
Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Otomotiv Teknikeri unvanını almaktadırlar.

1.3.Kabul Koşulları
Otomotiv Teknolojisi Programı Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre öğrenci kabulü yapmaktadır.

1.4.Üst Kademeye Geçiş
Otomotiv Teknolojisi Programını başarı ile bitirenler ÖSYM’nin yaptığı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘nda yeterli puan aldıklarında lisans programına geçebilirler.Mezun olan öğrencilerimiz;Endüstri Mühendisliği, Otomotiv Tasarım ve İmalat Enerji Sistemleri Mühendisliği, Otomotiv Teknolojisi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Otomotiv Endüstrisi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Enerji Yönetimi, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Gövde – Motor, Uçak Gövde – Motor Bakım gibi lisans programlarına dikey geçiş yapabilmektedirler.

1.5.Mezuniyet Koşulları
Mezuniyet Koşulları Öğrencinin mezun olabilmesi için 4 yarıyıl sürecinde verilen tüm derslerde başarılı olması ve AGNO’nın 2’nin üzerinde olması gereklidir. Ayrıca öğrencinin 36 iş günü Mesleki Stajını yapmış ve kabul olmuş olması gerekir.

1.6.İstihdam Olanakları
Otomotiv teknikerleri ana ve yan sanayi otomotiv fabrikalarının hemen tüm kademelerinde tekniker karşılığı sayılabilecek unvan ve sorumluluklarla çalışabilmektedirler. Bu birimlerde grup liderliği, servis yöneticiliği, satış grup liderliği, yedek parça, servis atölyesi yöneticiliğinden, personel eğitimlerine kadar birçok alanda sorumluluk ve görev almaktadırlar.

1.7.Ölçme ve Değerlendirme
Öğrenciye her yarıyılda Yarıyıl İçi, Yarıyıl Sonu  ve Bütünleme Sınavı olmak üzere 3 sınav hakkı verilir. Öğrencinin Başarısı Bağıl Değerlendirme Sistemine göre değerlendirilir.

2.Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Programı 

Raylı Sistemler  Yol Teknolojisi Programına halihazırda öğrenci alımı yapılmamaktadır.

3.Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Programı

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Programına halihazırda öğrenci alımı yapılmamaktadır.

4.İş Makineleri Operatörlüğü Programı

İş Makineleri Operatörlüğü Programına halihazırda öğrenci alımı yapılmamaktadır.

 

Comments are closed